INFORMACJE O NOWELIZACJI!

2 października br. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało stanowisko do opinii ZNP w sprawie nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Ze stanowiska tego wynika, że Ministerstwo uwzględniło zastrzeżenia Związku dotyczące maksymalnej liczby dzieci pozostających pod opieką jednego nauczyciela w wychowaniu przedszkolnym.

Podczas procedowania projektu ustawy w Sejmie RP przedstawiciele Związku będą domagali się ponadto zmian zapisów dotyczących m.in.:

zatrudniania nauczycieli do prowadzenia zajęć finansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej na podstawie Kodeksu Pracy,
ograniczenia stosowania przepisów ustawy – Karta Nauczyciela wobec pracowników publicznych placówek doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnopolskim,
stosowania oceny bieżącej w formie opisowej w klasach I-III szkoły podstawowej.