Powiatowe szkoły przygotowane dla młodzieży z Ukrainy/Повітові школи чекають на молодь з України

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego obcokrajowcy mogą podjąć naukę w szkołach funkcjonujących w systemie oświaty w Polsce. O przyjmowaniu do szkół decyduje zawsze dyrektor szkoły.

W celu ułatwienia decyzji uczniom i ich rodzicom pochodzącym z Ukrainy, zamieszczamy poniżej wykaz wszystkich szkół, prowadzonych przez Powiat Świdnickim, w języku ukraińskim. Pozwoli im to na podjęcie świadomego wyboru szkoły, zgodnej z tym, czego uczyli się w swojej ojczyźnie. Pomocne mogą się okazać zwłaszcza zawody, w których kształcą nasze technika oraz profile klas w liceach ogólnokształcących.
Wykaz szkół w języku ukraińskim poniżej