Zmarła Kol. Teresa Słupianek

18 .10.2020r. Odeszła w Poznaniu Koleżanka Teresa Słupianek

Nauczyciel, wychowawca dzieci i młodzieży, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Świdnicy, Komendant Hufca ZHP w Świdnicy oraz członek Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnickiej, gdzie współredagowała Rocznik Świdnicki oraz organizowała konkursy historyczne o społeczności lokalnej. Wieloletnia wolontariuszka Stowarzyszenia Dzieci Chorych „Serce”, członkini Stowarzyszenia Amazonek . Pomysłodawczyni i organizatorka konkursów dla szkół podstawowych i średnich popularyzujących historię, zabytki, wybitne postaci związane z kulturą i życiem Świdnicy. Kol. Teresa Słupianek pokazywała kolejnym pokoleniom Świdniczan na czym powinien polegać lokalny patriotyzm. Prawdziwą opieką otaczała dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Gromadziła wokół siebie krąg osób wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka. Za swoją pracę i działalność społeczną była wielokrotnie honorowana i nagradzana: Złotym, Srebrnym i Brązowym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem „Za zasługi dla ZHP”, „Zasłużony dla Województwa Wrocławskiego”, „Zasłużony dla Województwa Wałbrzyskiego”, Nagrodami Ministra Oświaty I, II i III stopnia, Nagrodą Kuratora Oświaty. W 2014 roku wyróżniona została tytułem Honorowego Obywatela Świdnicy.
Cześć Jej Pamięci…