Zmarła Kol. Krystyna Kosmowska- nieodżałowana Kronikarka Oddziału ZNP

W wieku 84 lat odeszła nagle Kol.Krystyna Kosmowska, nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3, Liceum Pielęgniarskiego- późniejszego Liceum Medycznego i kolejno Zespołu Szkół Medycznych oraz Technikum dla Dorosłych w ZSB-E. Przez blisko 40 lat uczyła matematyki i fizyki, wychowała setki młodzieży, z zaangażowaniem opiekowała się Spółdzielnią i Samorządem Uczniowskim, szkolnymi Kołami PTTK. Organizowała wycieczki krajoznawcze dla dzieci i młodzieży. Przez kilkanaście lat pełniła funkcję Prezesa Ogniska ZNP w ZSM i Członka Zarządu Oddziału ZNP w Świdnicy, a po przejściu na emeryturę w 1989r. – Członka Zarządu Sekcji EiR. Z poświęceniem przez 35 lat prowadziła Kronikę Oddziału ZNP, jeszcze na kilka dni przed śmiercią planowała uzupełnienie kroniki o kolejne zapisy….
Żegnamy Cię Krysia z wielkim żalem i smutkiem, tyle pustki zostawiasz po sobie….