Odeszła Beata Łotarewicz …


Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o śmierci naszej Drogiej Koleżanki Beatki Łotarewicz. Zmarła w dzień symboliczny bo 26 maja w Święto Matki, z okazji którego celebruje się przecież w sposób wyjątkowy rolę kobiety. Choroba, z jaką Beata walczyła wręcz tytanicznie i przegrała – to rak piersi. Nadzieja i wola życia, która ją mobilizowała do tej walki przekładała się na postawę naszego oświatowego środowiska, które do końca wierzyło, że się Jej uda…

Pogrzeb Beatki Łotarewicz odbędzie się w najbliższą środę tj. 30-05-2018. Msza św. rozpocznie się o godz. 12:30 w Kościele na Zawiszowie, zaś ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Parafialnym przy Al. Brzozowej w Świdnicy o godzinie 14:00.
Cała Społeczność ZNP Ziemi Świdnickiej składa najszczersze wyrazy żalu i współczucia całej Rodzinie, Bliskim, a przede wszystkim Mężowi i Synowi Koleżanki Beaty.

Aleksandra Szukała-Wożniak
prezes Oddziału ZNP w Świdnicy

Poniżej zamieszczamy treść artykułu ze strony Świdnica 24 opisującego postać Beaty i Jej zmagania z chorobą:

Po długiej i ciężkiej chorobie nowotworowej zmarła świdnicka nauczycielka, Beata Łotarewicz. Wielu mieszkańców wspierało ją za pośrednictwem zbiórek lub biorąc udział w różnych akcjach charytatywnych. Rodzina i najbliżsi pożegnają ją w najbliższą środę.
Beata Łotarewicz, żona emerytowanego policjanta, była nauczycielką w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy. Od ponad 26 lat zajmowała się pracą i terapią dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, z czego ponad 10 lat poświęciła pracy z dziećmi z autyzmem. – Wybrałam ten zawód, bowiem zawsze chciałam pomagać innym zwłaszcza dzieciom. Nigdy nie szczędziłam środków i prywatnego czasu, aby stale podnosić kwalifikacje i doskonalić swój warsztat pracy – mówiła.

Dwa lata temu kobieta zachorowała na agresywnego raka piersi. Mimo operacji nastąpiły przerzuty do kręgosłupa, bioder, kości udowych, żeber, kości czaszki oraz płuc. Nauczycielka zwróciła się z prośbą o wsparcie do ludzi dobrej woli. Prosiła o pomoc w zakupie kosztownych leków wspomagających leczenie onkologiczne, środków przeciwbólowych, a także na wyjazdy do specjalistów w dziedzinie onkologii klinicznej.

Odzew mieszkańców Świdnicy przerósł wszelkie oczekiwania. Zmagającej się z nowotworem nauczycielce postanowili pomóc policjanci i nauczyciele. Wspólnymi siłami – wraz z uczniami, rodzicami, samorządami, przedsiębiorcami, sportowcami, społecznikami, mieszkańcami nie tylko z powiatu świdnickiego – zorganizowali turnieje charytatywne w Witoszowie Dolnym i Strzegomiu. – Pani Beata znalazła się w gronie tych, których ta choroba dotknęła. Wiemy, z jakimi problemami borykają się osoby, gdy przechodzą trudne chwile. Chcemy pokazać, że jesteśmy razem i solidaryzujemy się z panią Beatą – mówił Robert Hamuda, wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego.

Turniej w Witoszowie odwiedziły m.in. minister edukacji Anna Zalewska, poseł Katarzyna Mrzygłocka, wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz prezydent Beata Moskal-Słaniewska. – Dziękuję z całego serca wszystkim ludziom dobrej woli, moim koleżankom i kolegom, rodzicom, uczniom oraz pracownikom szkoły, którzy dają mi nadzieję i wiarę w to, że kiedyś wrócę do zdrowia i dawnego życia – pisała nauczycielka w liście skierowanym do uczestników turniejów.

Beata Łotarewicz zmarła 26 maja. Miała 53 lata. Msza żałobna zostanie odprawiona 30 maja o godzinie 12.30 w kościele pw. Ducha Świętego w Świdnicy. Pogrzeb odbędzie się o godzinie 14.00 na cmentarzu parafialnym przy Alei Brzozowej.

/mn

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.