Nagrody i laury podczas gali w Teatrze:)

Z ogromną radością jako społeczność związkowa przyjęliśmy informację, iż troje Członków ZNP podczas gali w Teatrze Miejskim, odbywającej się z okazji Święta Niepodległości zostało uhonorowanych nagrodami i tytułami. We wtorkowy wieczór prezydent Świdnicy wręczył tytuł Honorowy Obywatel Świdnicy. Otrzymała go Teresa Słupianek, postać doskonale znana uczniom oraz harcerzom, których na sali teatralnej nie brakowało. To bowiem harcerka od 7 klasy szkoły podstawowej. Ukończyła Harcerskie Liceum Pedagogiczne w Sieradzu. Pełniła szereg funkcji w Związku Harcerstwa Polskiego, była m.in. szczepową szczepu drużyn przy Liceum Pedagogicznym w Świdnicy oraz zastępczynią komendanta hufca Świdnica. Teresa Słupianek przez wiele lat była również dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10 w Świdnicy, a po przejściu na emeryturę podjęła dodatkową pracę w wiejskiej szkole jako nauczycielka języka polskiego. To wolontariuszka Stowarzyszenia Dzieci Chorych „Serce oraz członkini świdnickiego Stowarzyszenia Amazonek. Pani Teresa była bohaterką dzisiejszego wieczoru, ustawiały się do niej kolejki z gratulacjami i bukietami kwiatów, a komendant Hufca ZHP Piotr Pamuła dziękował za to, że dzięki niej hufiec ma patronat Szarych Szeregów. Teresa Słupianek została ósmym Honorowym Obywatelem Świdnicy.

Od 2012 roku Rada Miejska przyznaje również tytuły Zasłużonych dla Miasta Świdnicy. W tym roku zostali nimi m.in.: Janina Kocemba-Koehler – nauczycielka, promotorka kultury i była poseł orazJan Górski – muzyk, kompozytor, pedagog.