Strajk w Oddziale ZNP w Świdnicy

Szanowne Koleżanki i Koledzy!
Mija pierwszy tydzień działań strajkowych, po pierwszym dniu akcji wycofało się z niej tylko jedno Przedszkole Miejskie. Strajkują wszystkie szkoły podstawowe i średnie. Każdego dnia czekamy z nadzieją, iż nasze postulaty zostaną rozpatrzone, a my wrócimy do codziennego rytmu szkolnego, a przede wszystkim do naszych Uczniów. Wbrew rozpowszechnianej sugestii -nie zostawiliśmy Ich, nie zapomnieliśmy o Nich,realizując działania strajkowe-w zupełności stosujemy się do zapisów prawa jakimi jesteśmy zdeterminowani i byliśmy rozpoczynając spór zbiorowy. Nie łamiemy go w żaden sposób, na terenie żadnej placówki nie nastąpił incydent lub wydarzenie, które mogłoby stanowić przyczynek do zarzutów wobec strajkujących i naszego związku. Bądźmy przez najbliższy czas wsparciem dla siebie, nie szczędźmy dobrych słów, nie oceniajmy tych, którzy podjęli decyzję o nie dołączeniu do strajku lub o odejściu od niego. Zachowajmy spokój i wytrwałość w tych trudnych dniach.
Aleksandra Szukała-Woźniak
Prezes Oddziału ZNP w Świdnicy