Kobiety dla Kobiety- Pomoc dla Beaty w świdnickich szkołach

Szanowne Koleżanki i Koledzy! W dniu 8 marca , w którym zwyczajowo my Kobiety obchodzimy swoje święto w kilku świdnickich placówkach nasze związkowe Koleżanki zorganizowały zgodnie z apelem Zarządu Oddziału akcje charytatywne na rzecz Koleżanki Beaty Łotarewicz. Najszybciej zareagowało Ognisko ZNP w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy, gdzie 6 Nauczycielek pod wodzą Prezes Ogniska Kol. Joanny Szałek w osobach Koleżanek:Magdy Lasockiej, Joanny Adamskiej,Agnieszki Guziak, Aleksandry Zelek, Edyty Wilk i Agnieszki Polak upiekło własnoręcznie 8 pysznych ciast. Na przerwach młodzież z klas IIa i IIc kroiła i sprzedawała słodkości w pakietach z kawą lub herbatą w cenie 5 zł. Stoisko cukiernicze oblegane było nieustannie i jak podkreślali Konsumenci- Uczniowie i Pracownicy Szkoły- ciasta smakowały przednio. Dodatkowo fakt, iż każdy kupiony kawałek ,,wyszedł” z pod ręki Nauczycielek III LO i był przyczynkiem do pomocy Naszej Koleżance Beacie – potęgował wrażenia smakowe :) Oprócz ciast sprzedawane były piękne torby uszyte na rzecz pomocy Beacie przez inne nasze Koleżanki związkowe z Zespołu Szkół Specjalnych: Marysię Falender i Agnieszkę Brzegową. W Szkole Podstawowej Nr 8 Kol. Prezes Ogniska Małgorzata Madziała poruszyła również serca Koleżanek i przygotowała Koszyk Dobroci , wielu Pracowników SP Nr 8 zadeklarowało wpłaty na rzecz Kol. Beaty przez internet, a inne osoby wpłacały pieniądze bezpośrednio organizatorkom akcji. W SP 4 od tygodnia z inicjatywy Kol.Małgorzaty Kapłon trwa zbiórka pieniążków na Koleżankę Beatę. Wszyscy pracownicy szkoły włączyli się we wspomniane działania. Akcja zakończy się w piatek.

Oczywiście tego typu wydarzenia miały miejsce w innych placówkach, w miarę nadsyłania do nas zdjęć i informacji z poszczególnych ognisk-będziemy uaktualniać naszą relację.

Wszystkim zaangażowanym Koleżankom, Pracownikom Pedagogicznym i Niepedagogicznym w imieniu całej społeczności ZNP w Świdnicy składamy wyrazy wdzięczności i szacunku za podjęcie całego spektrum działań na rzecz wsparcia leczenia Beaty Łotarewicz.
Zarząd Oddziału ZNP w Świdnicy

Poniżej mała foto-relacja z III LO oraz SP Nr 8. ukazująca niezwykłą atmosferę dzisiejszego dnia:

Koszyk Dobra ze SP Nr 8