Czy kurator powinien opiniować likwidację szkoły?

Nasze segregatory z pismami dotyczącymi likwidacji szkół wbrew opinii kuratora oświaty i woli lokalnej społeczności pękają w szwach. Mam nadzieję, że teraz to się zmieni – mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w dzisiejszym „Dzienniku Gazecie Prawnej” (29.01.2016).

Polecamy cały artykuł „Czy kurator powinien opiniować likwidację szkoły?” (DGP, str. C27).

Związek Nauczycielstwa Polskiego pozytywnie zaopiniował zmianę polegającą na wzmocnieniu roli kuratora oświaty w kształtowaniu sieci szkół i przedszkoli oraz na przywróceniu obowiązku uzyskiwania pozytywnej opinii organu nadzoru pedagogicznego w przypadku likwidacji szkoły.