Życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2015/16

Drogie Koleżanki i Koledzy!
Po słonecznych wakacjach nadszedł czas powrotu do pracy, tym trudniejszy bo pełen pytań dotyczących naszej przyszłości zawodowej. Kontynuujemy od 1 września naszą akcję protestacyjną, a wszystkie postulaty, które sformułowaliśmy i przekazaliśmy w trakcie naszej manifestacji 18 kwietnia stronie rządowej pozostają nadal aktualne. Z dniem dzisiejszym wchodzimy w spór zbiorowy z Rządem RP, który przez blisko pół roku lekceważył nasze żądania i dokonywał manipulacji medialnych względem naszych działań. Dzisiaj w tym niełatwym czasie musimy stanąć w obronie polskiej niedofinansowanej oświaty, przeciw zubożeniu jej pracowników zarówno pedagogicznych jak i niepedagogicznych. Naszą siłą będzie jedność, zdecydowanie i konsekwencja. Z godnością mówmy o swoim wspaniałym zawodzie i nie dopuśćmy do marginalizacji potrzeb polskiej szkoły.
Życzę Wam satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, szczęścia osobistego, zdrowia oraz realizacji wszystkich planów.
Aleksandra Szukała-Woźniak
prezes Zarządu Oddziału ZNP w Świdnicy