KOLEŻANKI I KOLEDZY DZIĘKUJEMY!

KOLEŻANKI I KOLEDZY- CZŁONKOWIE ZNP, SYMPATYCY ZWIĄZKU- UCZESTNICY MANIFESTACJI 18 KWIETNIA W WARSZAWIE! W IMIENIU CAŁEGO ZARZĄDU GŁÓWNEGO, ZARZĄDU OKRĘGU DOLNOŚLĄSKIEGO, ZARZĄDU ODDZIAŁU ZNP W ŚWIDNICY ORAZ PRZEWODNICZĄCYCH POSZCZEGÓLNYCH SEKCJI SKŁADAM WAM SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA WASZĄ OBECNOŚĆ, AKTYWNOŚĆ I NIEZŁOMNOŚĆ W NAJWIĘKSZYM OD LAT PROTEŚCIE PRACOWNIKÓW OŚWIATY! POMIMO FATALNYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH W POSTACI DESZCZU, ŚNIEGU , A NAWET GRADU ATMOSFERA BYŁA NIEZWYKLE GORĄCA I PEŁNA WZAJEMNEJ SERDECZNOŚCI I WYRAZÓW SYMPATII! WEDŁUG MEDIÓW BRANŻA OŚWIATOWA BYŁA REPREZENTOWANA NAJLICZNIEJ, BO W LICZBIE OD 22 AŻ DO 30 TYSIĘCY OSÓB. MAMY NADZIEJĘ, ŻE WSZYSTKIE ZŁOŻONE NA RĘCE MINISTER KLUZIK-ROSTKOWSKIEJ ORAZ MINISTRA PRACY POSTULATY STANĄ SIĘ NIE TYLKO PODSTAWĄ SPOŁECZNEGO DYSKURSU, ALE PRZEDE WSZYSTKIM OBSZAREM REALNYCH I SKUTECZNYCH DZIAŁAŃ ORAZ REFORM LEŻĄCYCH W KOMPETENCJACH STRONY RZĄDOWEJ!
Z KOLEŻEŃSKIM POZDROWIENIEM
ALEKSANDRA SZUKAŁA-WOŹNIAK
PREZES ZARZĄDU ODDZIAŁU W ŚWIDNICY


Przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się pikieta ZNP. Głos zabrali przedstawiciele ZNP, m.in. prezes Sławomir Broniarz.

- Minister edukacji nie zabiega o większe środki na edukację! Mówi, że więcej pieniędzy nie trzeba, wystarczą te, które są. Takiego mamy gospodarza! – mówił prezes ZNP. – Domagamy się finansowania wszystkich zadań edukacyjnych! Edukacja powinna być priorytetem państwa.

Przedstawiciele ZNP złożyli na ręce minister edukacji, która wyszła do manifestujących, petycję z postulatami. – Uczestnicy Ogólnopolskiej Manifestacji Pracowników Oświaty ZNP wzywają Ministra Edukacji Narodowej do podjęcia rzeczywistego dialogu ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego w sprawach dotyczących:

zwiększenia nakładów na edukację,

poszanowania zawodu nauczyciela,

podwyżek wynagrodzeń nauczycieli,

zahamowania likwidacji szkół i placówek oświatowych,

zaprzestania łamania prawa przez samorządy,

wzmocnienia roli nadzoru pedagogicznego – czytamy w petycji.

Następnie manifestacja przeszła przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i tam spotkała się na wspólnej manifestacji z innymi branżami zrzeszonymi w OPZZ.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przedstawiciele protestujących branż złożyli petycję adresowaną do pani premier Ewy Kopacz na ręce ministra pracy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, ZARZĄD ODDZIAŁU. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.